dzierżawa działki pod przyczepę

Dzierżawa działki pod domki turystyczne

Spis treści

Dzierżawa działki pod domki to coraz bardziej popularny sposób na organizację własnego dochodowego biznesu

Najsilniejszym bodźcem promującym ten model turystyki indywidualnej były pola campingowe na Półwyspie Helskim, gdzie praktycznie wszystkie pola niegdyś namiotowe zostały zastawione w pełni przyczepami campingowymi czy domkami. Popularność tego typu turystyki stała się na tyle zaskakująca, że w niektórych miejscach za plac na postawienie przyczepy kosztuje ponad 30 tysięcy za sezon.

Czy dzierżawa działki pod domki to dobry pomysł?

W czasach coraz większej dynamiki oraz możliwości przemieszczania się jest to bardzo ciekawa propozycja. Pierwszym atutem jest to, że prowadzimy własny biznes. W dobie coraz wyższych cen działek i jednocześnie coraz mniejszej podaży tych ciekawie położonych – dzierżawa działki na, której można postawić domki długoterminowo wydaje się być świetnym pomysłem.

Polacy mają bardzo silną potrzebę posiadania, a także dość szeroką powierzchnię strefy intymnej.

Dlaczego warto wydzierżawić sobie działkę pod domki?

Po pierwsze jest to zdecydowanie tańsze od zakupu. Działki w ostatnich kilku latach strasznie podrożały. Te położone w dobrych lokalizacjach turystycznych z pełnym uzbrojeniem mają coraz częściej znamiona działek deweloperskich i to podniosło ich cenę, gdyż chętnych na budowę apartamentowców jest coraz więcej.

Kolejnym argumentem jest to, że możemy wydzierżawić taką działkę np na 10 lat czyli na tyle ile czasu mniej więcej amortyzują się postawione tam domki turystyczne.

Czy wydzierżawienie działki pod domki jest opłacalne?

Zdecydowanie tak. Dzierżawiąc sobie plac pod domki mamy możliwość korzystania z niej w sposób nieograniczony. Zakładając, że sezon wakacyjny trwa 60 dni a od majówki do końca września uzupełnia to dodatkowe 12 weekendów (w tym przynajmniej 2 długie) To daje nam to okres i gwarancję bardzo wysokich zwrotów ekonomicznych. Jeśli postawi się na domki premium (duży kawałek ziemi, sauna, jaccuzi) To można taki sezon wydłużyć wg. prognoz nawet i do 200dni w roku.

Na co zwrócić uwagę wydzierżawiając działkę pod domki turystyczne?

Jak przystało na każdą nieruchomość – warto rozpocząć od analizy okolicy. Powinna przynajmniej częściowo gwarantować to czego potrzebujemy oraz oczekujemy. Teoretycznie czym bliżej bezpośredniego położenia z atrakcją turystyczną danego regionu tym można oczekiwać większego ruchu oraz większego gwaru. Podczas pobytu dłuższego niż kilkudniowy może to zacząć męczyć i rozmijać się z wypoczynkiem. Natomiast warto, aby odległość do gór, morza czy jeziora była na tyle bliska – aby czas na dojście czy dojazd nie pochłaniał dużej części czasu przeznaczonego na relaks. Kolejna bardzo ważna rzecz to media i różne przyłącza.

Postawić osiedle domków turystycznych na dzikim polu to nie sztuka a w zasadzie to nawet ciekawe rozwiązanie.

Natomiast mycie się jedynie w jeziorze oraz załatwianie potrzeb w lesie czy wspólnej łaźni cofa nas do czasów licealnych. Dla osób dorosłych taki wariant trwający dłużej niż weekend może być męczący.

Dlatego jeśli jest możliwość korzystania z bieżącej wody, toalety oraz prądu we własnej przyczepie jest grubą linią oddzielającą biwak od wczasów. Uzbrojenie działki dziko zlokalizowanej w media może być bardzo czaso i kosztochłonne.

Zakładając, że w sezonie wakacyjnym potrafią się pojawiać u nas coraz silniejsze upały, a nawet susze – dostęp do powyższych mediów jest jeszcze bardziej uzasadniony a w zasadzie niezbędny. Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę dzierżawiąc działkę pod przyczepę jest powierzchnią, jaką otrzymujemy. Rozwiązanie, w którym stoi przyczepa przy przyczepie daje nam gwarancję, że będziemy doskonale słyszeć jak swój weekend spędzają sąsiedzi, którzy przyjechali na weekend do swoich wakacyjnych enklaw. Optymalna wydaje się powierzchnia przynajmniej 100-metrowa. Daje to możliwość postawienia domków, które można przedłużyć o zadaszony taras. Przy umiejętnym korzystaniu z terenu wygospodarujemy tam jeszcze miejsce na samochód grilla oraz hamak.

Dzierżawa działki pod domki a Covid?

W aktualnych czasach, które mogą potrwać jeszcze kilka sezonów nie sposób ominąć tej tematyki. Właściciele domków wolnostojących mają prawo dzierżawić grunt, na którym stoją nawet na okres 5 czy 10 dni. Będąc dzierżawcą gruntu aktualne rozporządzenia także te najbardziej restrykcyjne w żaden sposób nie zabraniają przemieszczania się między nieruchomościami, do których mamy prawo a tym bardziej przebywania na nich. Właśnie ten model może okazać się tym, który pozwoli najbardziej poczuć lato oraz wakacje. Dla osób chcących przy tym kontrolować bezpieczeństwo działki o większej powierzchni będą do tego idealne. Ten model daje właśnie komfort bezpieczeństwa bez dodatkowej izolacji.

Nie zwlekaj – wybierz swoją ulubioną działkę na campingu.

Udostępnij:
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Czytaj również:
Wakacje nad morzem z dziećmi

Wakacje nad morzem z dziećmi

Wakacje nad morzem z dziećmi To twoje pierwsze wakacje z dziećmi? Chciałabyś pokazać im naprawdę wspaniałe i piękne okolice, ale jednocześnie szukasz takiego miejsca do

Więcej »