Jak zaplanować wakacje nad morzem

Jak zaplanować wakacje nad morzem

Spis treści

Planujemy wakacje nad morzem

Każdego roku nad polskie morze wyrusza nawet kilkaset tysięcy turystów. W większości są to turyści z naszego kraju, choć coraz częściej zdarza się, że w nasze rejony ruszają osoby zza granicy, a zwłaszcza te mieszkające na co dzień w Niemczech, które do takiego Świnoujścia są w stanie dojechać w przeciągu dosłownie godziny.

Każde wakacje nad morzem powinny być jednak zaplanowane, aby były udane.

Jak możemy je więc przygotować na własną rękę? Przede wszystkim zróbmy to w odpowiednim czasie. Planowanie wakacji najlepiej rozpocząć już pod koniec kwietnia albo na samym początku maja, by zyskać więcej opcji do wyboru i nie zostać zmuszonym do nocowania w kiepskim lub drogim motelu.

Wakacje nad morzem – czyli gdzie?

Najpierw jednak odpowiedzmy sobie na pytanie, gdzie w ogóle chcemy się udać.

Najlepiej wyruszmy do miejsca, w którym nigdy wcześniej nie byliśmy, bo jednak nie warto każdego roku odwiedzać dokładnie tych samych rejonów, w których niczego nowego nie znajdziemy i nie odkryjemy. Jeżeli znamy już Hel na wylot, tym razem skierujmy się w stronę zachodu. Wakacje nad morzem możemy spędzić w Międzyzdrojach, Międzywodziu albo dość spokojnym i jakże uroczym Świnoujściu. Jeżeli natomiast na wakacjach mimo wszystko cenimy sobie swój własny spokój, zainteresujmy się mniejszymi i mniej popularnymi miejscowościami. Tutaj korzystnie wypadają miejscowości zlokalizowanym w środkowej części pasa nadmorskiego. Brak autostrad dowożących hurtowo turystów z południa Polski powoduje mniejsze zagęszczenie ludzi a co za tym idzie infrastruktury.  A wbrew pozorom nawet w nich występują liczne kurorty turystyczne, tyle że nie są tak często odwiedzane przez turystów, bo po prostu mało kto o nich mówi.

Wczasy nad morzem – kiedy zacząć planować?

Druga kwestia wymagająca dokładnego zaplanowania to oczywiście nocleg. Niektórzy w ogóle go nie rezerwują.

Ruszają na wakacje nad morzem „w ciemno”, by dopiero na miejscu szukać jakichś baz noclegowych. Czy jest to dobre rozwiązanie? Dla osób szukających wrażeń i lubujących się w spaniu w samochodzie na pewno tak, ale jednak większość osób powinna pomyśleć o zarezerwowaniu miejsca noclegowego dużo wcześniej. Im wcześniej to zrobimy, tym atrakcyjniejszą ofertę uda nam się znaleźć. Zresztą ostatnia rzecz, o której marzymy po całodniowej podróży to szukanie noclegu. W takim przypadku raczej nie działa zasada last minute a momentami jest wręcz przeciwnie. Spróbujmy też skorzystać z różnych dodatkowych zniżek. Mimo wszystko warto tak zaplanować wakacje nad morzem w Polsce, by nie były one zbyt drogie.

Udostępnij:
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Czytaj również:
Wakacje nad morzem z dziećmi

Wakacje nad morzem z dziećmi

Wakacje nad morzem z dziećmi To twoje pierwsze wakacje z dziećmi? Chciałabyś pokazać im naprawdę wspaniałe i piękne okolice, ale jednocześnie szukasz takiego miejsca do

Więcej »