Zabytkowa wieś rybacka Chłopy

Zabytkowa wieś rybacka Chłopy

Spis treści

Zabytkowa wieś rybacka Chłopy

Turyści, wczasowicze, rodziny z dziećmi są na szczęście coraz bardziej wybredni i kiedy chcą spędzić wakacje nad Bałtykiem, to chcą czegoś klimatycznego i ciekawego. Chcą miejscowości, która ma swoją historię i atmosferę. Taką miejscowością są Chłopy – w gminie Mielno.

To jest ta miejscowość, która jest idealna dla kogoś, kto szuka miłego, atrakcyjnego i oryginalnego letniska.

Chłopy, to miejscowość wpisana do rejestru zabytków, ze względu na tradycyjny układ nadmorskiej osady rybackiej.

Układ urbanistyczny Chłopów składa się z kilku uliczek, przy których stoją zabytkowe domy – niektóre z XIX wieku! Część budynków robi wrażenie swoją staroświecką budową, albo ludowymi malowidłami. Ponadto, ze względu na dużą i piaszczystą plażę, miejscowość od dłuższego czasu nabiera charakteru turystycznego, oferując przy tym zróżnicowaną i ciekawą bazę noclegową.
Główną atrakcją jest oczywiście morze. Miejscowość jest położona bezpośrednio nad brzegiem Morza Bałtyckiego.

Kąpielisko jest chwalone za jakość wody, oraz za bardzo przyjemną, szeroką i piaszczystą plażę.

Całkiem niedawno otworzono również dość długie molo wraz z przystanią. Rybacka przystań (jedna z największych na Pomorzu!) to kolejna atrakcja dla gości w Chłopach. Barwne kutry rybackie są wyciągane na brzeg, a pobliskie smażalnie zapewniają pyszne i świeże jedzenie – smażone, lub wędzone ryby. A wszystko świeże, bo złowione przez tutejszych rybaków. Okoliczne wydmy, oraz sosnowy las to z kolei wyśmienite miejsce dla miłośników nadmorskich spacerów i wędrówek.

Mieszkańcy Chłopów starają się zapewnić gościom sielankowe wakacje, zapewniając rozmaite wydarzenia i atrakcje.

Funkcjonuje Stowarzyszenie 16-ty Południk, które organizuje barwne eventy, jak Dzień Ryby, Święto Morza czy Święto Latawca. Gospodarze są bardzo życzliwi i uśmiechnięci. Ich zadbane domy, pensjonaty, hoteliki i campingi stanowią podstawę bogatej bazy noclegowej Chłopów. Miejscowość jest kameralna, ale wybór noclegu jest swobodny i szeroki: od namiotów, holenderskich domków, kempingów aż po eleganckie wille. Do tego tarasy, ogródki dla dzieci i sielankowa atmosfera zabytkowej wioski rybackiej.
To wszystko sprawia, że spędzony tutaj czas jest naprawdę relaksujący, barwny i radosny.

Chłopy są miejscem z duszą, pobudzają wyobraźnię oraz oferują idealny,,złoty środek” między szaleństwami morskich kąpieli i zabaw a relaksem nadmorskiego kurortu.

Zdrowe powietrze, jakość wody i piasku na plaży to niepodważalne atuty letniska.

Chłopy wraz z Mielenkiem to w zasadzie 2 miejscowości w tej części pasa nadmorskiego, które nie zostały w pełni skomercjalizowane. Powstały tutaj pola kempingowe w skrajnych częściach osad. Warto w nich przebywać. Daje to możliwość obcowania z naturą a wieczorami wsłuchania się w odgłosy natury zamiast silnie dudniących basowych dźwięków dyskotek

Udostępnij:
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Czytaj również:
Wakacje nad morzem z dziećmi

Wakacje nad morzem z dziećmi

Wakacje nad morzem z dziećmi To twoje pierwsze wakacje z dziećmi? Chciałabyś pokazać im naprawdę wspaniałe i piękne okolice, ale jednocześnie szukasz takiego miejsca do

Więcej »